Moringantep Girişimci Kadınlar Üretim ve Kalkınma Kooperatifi, Gaziantep'in ilk kadın çiftçi kooperatifidir. Kooperatifimiz Gaziantep İli Nurdağı ilçesinde kurulmuş ve faaliyetlerini sürdürmektedir. 

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesinin desteği ile, Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün sahipliğinde, Nurdağı Meslek Yüksekokulu ortaklığında yürütülen ve 84 kadının eğitildiği "Mucize Bitki Moringanın Kadın Çiftçilerle Türkiye Tarımına Kazandırılması" projesi sonrası kurulan Kadın kooperatiftir.

 

Kooperatifimiz 28 Ocak 2018 tarihinde resmi olarak kurulmuştur.

 

Profesyonel yönetim anlayışı ile oluşturulan kooperatifimiz Türkiye'de kooperatif işleyişinin doğru şekilde anlatılmasını amaç edinmiştir. Bu sebeple bu ülkeye gönül vermiş, başta Kadın Çiftçilerimiz, alanında uzman Teknik Elemanlarımız ve Akademisyenlerimizle bir araya gelinerek oluşturulmuş kâr amacı gütmeyen sosyal kooperatifçilik anlayışı içinde bölge kalkınmasına katkı saglayan, ayakları yere sağlam basan bir kooperatif kurulmuştur.

 

Birçok derde deva ve Mucize Ağaç olarak bilinen besleyici değeri çok yüksek olan Moringa Oleifera Bitkisi başta olmak üzere diğer tarımsal ürünlerin Kooperatifimiz çatısı altında doğru üretim ve ürün işleme teknikleri ile üretilmesi ve tüketicilere sağlıklı ve hijyenik tarımsal ve tarıma dayalı ürünlerin sunulması hedeflenmiştir.

 

Türkiye'nin Moringa Oleifera Bitkisi konusunda tek kurumsal oluşumudur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı